Zápis ze schůze

TŘÍDA VČELIČKY, BERUŠKY DNE 5. 9. 2024

TŘÍDA MOTÝLCI DNE 10. 9. 2024

PROGRAM:

• 1. Seznámení s personálním osazenstvem MŠ:

Personální změny:

Třída Motýlci: učitelky Bc. Iva Šilhová, Dis., Mirka Křišíková, asistent pedagoga: Eliška Kotková

Třída Včeličky: učitelky Bc. Veronika Petráčková, Michaela Chudáčková, asistent pedagoga: Žaneta Adltová

Třída Berušky: paní učitelky Kateřina Sušická, Bc. Martina Vinšová, asistent pedagoga Bc. Aneta Žižková

Změny v provozu: kuchařka Natálie Chromychová

• 2. ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU:

Podrobný rozpis prázdnin a svátků najdete na nástěnkách MŠ v šatnách a na internetu (příloha).

• 3. PLATBY:

Zůstávají stejné.

Děti do 6 let -45 korun za celý den (11,-…..24,-……10,-)

Děti nad 6 let -47 korun za celý den (11,- ……26,- …..10,-)- děti s odkladem školní docházky.

Školné 500. Za neodchozený měsíc, polovina.

Kdo ještě nedonesl potvrzení o souhlasu s inkasem, tak prosím přinést do konce měsíce. Školné i stravné se strhává zpětně za odchozený měsíc.

• 4.STRAVOVÁNÍ:

Ve školce děti nenutíme, snažíme se, aby ochutnaly nové. Pokud něco dítěti opravdu nechutná, nebo to nejí, informujte nás. Děti chodí do MŠ nasnídané, nenoste snídaní do MŠ. Nedávejte dětem žádné jídlo do šatny. Pouze podepsané lahev s pitím na zahradu.

Rodiče dětí, které mají alergii a ze stravy v MŠ budou muset něco vynechávat, přinesou potvrzení od lékaře.

• 5. POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ:

Seznámení rodičů s povinnou předškolní docházkou, kdy musí být děti přítomny ve školce souvisle 4 hodiny-čas stanoven na 8:00-12:00 (tyto děti neplatí školné). Pro intenzivnější přípravu, bychom chtěli pro předškoláky koupit pracovní sešity, ze kterých budeme čerpat náměty pro další rozvoj dětí. Financování na základě příspěvku od rodičů, který si odsouhlasí.

Rodiče mají povinnost své dítě řádně omluvit-telefonicky, osobně nebo v aplikaci.

OMLUVY- 311 240 422- kuchyň -311 240 433- pevná linka, ředitelna

-728 830 070- mobilní telefon-v případě, že se nedovoláte na pevnou linku

V MŠ je náročný program-prosíme rodiče o spolupráci, ať jsou děti připravené-snídaně, spánek

Logopedie-které dítě 5 a více let nechodí a potřebuje nápravu řeči, měl by začít.

• 6. KROUŽKY V MŠ:

Pokračujeme v zavedeném kroužku-nabídka anglického jazyka, Zumba ukončena. Podrobnější informace o kroužcích získáte u svých učitelek. Neplacené kroužky jsou Sportovní příprava pro děti-rozšířené cvičení, frekvence Čt, Pá-financování z grantu. Sportujeme v regionech, Se Sokolem do života, Projektové dny v MŠ, Mrkvička-environmentální vzdělávací projekt.

• 7.ŠKOLNÍ ŘÁD:

Byl upraven k 1. 9. 2024. Zákonný zástupce dítěte svým podpisem potvrdí, že se se školním řádem seznámil. Informační kanály jsou web-www.ms-lesik.cz, Twigsee a nástěnky…ty sledujte pečlivě.

• 8. VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ Z MŠ

Pouze plnoleté osoby. Překontrolujte v evidenčním a docházkovém listu, zda jsou všichni vyzvedávající v dokumentu napsaní. Pokud je nějaká změna ve vyzvedávání, a tato osoba není uvedena v evidenčním listě, dejte písemně vědět paní učitelce, kdo si pro dítě přijde. Při ranním přivádění dětí do MŠ předávejte děti učitelkám- neposílejte je samotné!

• 9. REŽIM DNE:

Děti se ráno scházejí do 7:15 ve třídě Motýlků, potom si je převezmou jejich paní učitelky. Děti se scházejí od 6:30 do 8:00. Po obědě se děti vyzvedávají zpravidla od 12:15 do 12:30, po spaní pak od 14:45 do 16:30. Děti se převádějí v 16:00 do třídy Včeliček. (Třída Motýlků v 15:45 a ve čtvrtek v 15:00, kvůli kroužkům). Ke spojování dětí dochází výjimečně, pouze v situaci, kdy je personální nouze-sledujte cedulky, kde děti jsou. Třída Motýlků – pátek spaní vždy ve druhých třídách-graf zaměstnanosti.

• 10. ŠKOLNÍ FOND:

1.500,-.

Pravidla pro fond najdete v šatnách jednotlivých tříd MŠ. Peníze spravuje M. Křišíková, pokladní knihu K. Sušická a kontrolu výdajů a peněz zajišťují třídní důvěrníci, z každé třídy MŠ jeden rodič.

• 11. DĚTSKÉ PORTFOLIO.

Dokumentace zážitků, co děti zažily, co se naučily, zaznamenávání pokroku, podpora zájmu o učení, rozvoj motivace, pomoc s adaptací.

Poprosíme o přinesení pákového šanonu, můžete si ho s dětmi ozdobit…jméno, značku. Vložte do něj folie. Zatím zkušebně třída Motýlci.

V průběhu roku Vás budeme žádat o spolupráci a příspěvky do portfolia. Společně tak zaznamenáme cenné informace a záznam o čase stráveném v MŠ. Dále bychom chtěli navázat spolupráci se školou a ukázat materiály do školy. Zavedení třídních kronik a průvodce-spolupráce s rodiči.

• 11. AKCE

Seznámení rodičů s plánovanými akcemi na školní rok 2024/2025

(Podzimní akce, Vánoční besídka, focení, divadla)

• 12. RŮZNÉ-POTŘEBY TŘÍD

Co nám schází- podepsané oblečení, pláštěnky, gumáky, náhradní oblečení do sáčků, věci na pobyt venku- jiné než do třídy. Oblečení by mělo být pohodlné, aby se dětem dobře oblékalo. Nedávejte dětem řetízky, prstýnky, miniaturní hračky. Trénujte s dětmi smrkání. Do školky voďte pouze zdravé děti.

Choďte s dětmi včas, nechte je samostatně svlékat, oblékat.

Slavíme s dětmi narozeniny, svátky. Bývá zvykem, že děti donesou něco pro kamarády. Co pro děti přinesete, to jim rozdáme. Záleží na uvážení rodičů, co dají- ne pečené z domova, pouze balené- bonbony, nejlépe měkké, nebo ovoce.

Povídejte si s dětmi o školce, co je čeká, na co se mohou těšit. Pozitivně je motivujte. Školkou je nestrašte.

Individuální konzultace si, prosím, domluvte s učitelkami na třídě.

• 13. APLIKACE TWIGSEE:

Kontrola přihlášení, individuální pomoc.

Možnost omlouvání na celý den.

Podrobné nastavení a instrukce si vyžádejte ve své třídě.

14. DOTAZY, DISKUZE

Děkujeme všem, kteří MŠ podporují drobnými dárky, výtvarným materiálem, finančními dary a pomocí s prací na zahradě i v MŠ. Velice si toho vážíme a uvítáme spolupráci i nadále.

Zapsala M. Křišíková

Vložte svůj text...